راه اندازی کسب وکار اینترنتی

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
work
خدمات » راه اندازی کسب وکار اینترنتی

راه اندازی کسب و کار اینترنتی یک فرآیند بسیار پیچیده است، شاید بتوان گفت کار هر کسی نیست که بخواهد حتی به شما در این زمینه مشاوره بدهد،گروه شتاب تمام پیچیدگی ها را از سر راه برداشته است و شما به آسانی می توانید کسب و کار اینترنتی خود را از مشاوره تا اجرا را پیش ببرید.

کسب و کار اینترنتی چیست؟ این سوالی هست که اگر  در حوزه ی فناوری اطلاعات مشغول به کار باشید از شما پرسیده می شود.اما از چه زمانی این سوال در ذهن مخاطبین پدید آمده است؟

برای جواب دادن به این سوال بهتر است بدانیم که کسب  وکار اینترنتی با طراحی وبسایت و یک اپلیکیشن متفاوت است. آنچه مهم است،بسیاری از فرآیندهایی که بصورت یک کسب  وکار سنتی انجام می شود در کسب  وکار اینترنتی در بستر آن قابل انجام می باشد.
مهمترین بخش آن بازاریابی و فروش از طریق کسب  و کار اینترنتی است.هر بازاریابی در سطح اینترنت،کسب و کار اینترنتی نیست و باید نگاهی فراتر از آن داشت.
ما در گروه  فنی مهندسی شتاب، مهمترین کاری که انجام می دهیم،راه اندازی کسب  و کار اینترنتی برای مشتریان خودمان است.برای آنان بسیاری از فرآیندهایی که نیاز دارند در سطح اینترنت انجام شود را از طریق نرم افزارهای مدیریتی،فروش و بازاریابی انجام می دهیم.
 
بسیاری از مشتریان از ما سوال می کنند، در چه حوزه هایی می توان کسب و کار اینترنتی را پیاده سازی کرد.
در جواب به این سوال می توان گفت ، تمام کسب و کارهای سنتی که در بازار می بینیم،در سطح شرکت های فنی مهندسی و هر چیز دیگر را می توان پیاده سازی کرد.
با ورود موج راه اندازی استارتاپ ها در سطح کشور، مردم با این واژه آشنا شدند و هرکسی ،ایده ای به ذهنش می رسید،دوست داشت آن ایده را پیاده سازی کند و بتواند درآمد داشته باشد.اگر یک وکیل می توانست دانش و یا مدیریت مشتریان خود را از طریق اینترنت انجام دهد،این ایده را تحت عنوان " وکیل آنلاین" به دیگران معرفی می کند و برای همگان جالب است که بتوانند از طریق اینترنت بسیاری از کارهای خود را انجام دهند.
 
با چند نمونه ی مهم  و معروف استارتاپ ها یا کسب و کارهای اینترنتی که آشنا بشویم،بهتر می توانیم با تعریف آن آشنا شویم.
دیجی کالا ،یکی از بزرگترین سایت های فروشگاهی خاورمیانه می باشد،این سایت از یک ایده ساده شروع شد و توانست با بازاریابی محتوایی ،از سطح اینترنت مشتریان خود را جمع آوری کند و در زمان کوتاهی به ارزش قابل توجهی برسد.این ارزش برای دیجی کالا بسیار مهم بود. شاید مشابه این وبسایت می توان به اسنپ نیز اشاره کرد.اسنپ یک نیاز سنتی مردم،یعنی درخواست تاکسی تلفنی که در هر محله ای وجود داشت را از طریق دادن حس خوب به مردم و با رعایت بسیاری از تجربیاتی که از کاربران ایرانی به دست آمده بود. توانست بعنوان یک استارتاپ و یا کسب و کار اینترنتی موفق در سطح کشور مطرح شود.درآمدهای این استارت اپ ها بسیار بالاست و توانسته اند اشتغالزایی قابل توجهی را انجام دهند.
در نظر بگیرید یک کارخانه را می خواهید احداث کنید! با این همه هزینه های اولیه برای ساخت مقدمات می توان چندین استارتاپ را راه اندازی کرد و در مدت کوتاهی بازار قابل توجهی را بدست آورد.این کار تکرار می شود و با وجود بررسی انجام شده و گرفتن بازخورد ،به مدلهای درآمدی ختم خواهد شد و بعد از پایداری می توان به ارزش افزوده چشم گیری که شاید چندین هزار برابر یک کارخانه است دست یابد.
 
تعریف استارت آپ توسط استیو بلنک
سازمانی که در جستجوی یک مدل کسب و کار که قابل  تکرار و مقیاس پذیر   باشد شکل گرفته است.(سایت استاد شعبانعلی)
حالا شاید متوجه شده باشید که تعریف کسب و کار اینترنتی چیست!؟
هر فعالیتی که در سطح اینترنت انجام می شود و منجر به درآمد از طریق اینترنت می شود را می توان کسب و کار اینترنتی نامید.
 

انواع کسب  وکار اینترنتی:

یکی از انواع کسب و کار اینترنتی را می توان برای متخصصین در نظر گرفت،چیزی که به آن فریلنسری می گویند.یعنی انجام کارها در سطح اینترنت برای مشتریانی که شاید هیچ گاه آنان را نبینیم.
فروش محصولات یا خدمات در سطح اینترنت، فروش یک قالب وردپرسی یا فروش یک عکس می تواند دیگر نوع کسب و کار اینترنتی باشد.
فروش محصولات دیگر در بازارچه های اینترنتی،برای مثال می توان در اینترنت به خرید و فروش محصولات دیگر افراد مشغول شد.این کار را می توان در نرم افزاری شبیه به دیوار انجام داد و یا با طراحی یک وبسایت فروشگاهی بتوان محصولات دیگر افراد را در آن فروخت.
فروش تبلیغات  و در اصطلاح ما یک وبسایت تخصصی را رشد بدهیم ،برای مثال یک وبسایت در مورد پزشکان بنویسیم و معرفی اطلاعات پزشکی را داشته باشیم و بعد از آن برای پزشکان تبلیغات کنیم و یا مطالب خاص سفارسی بنویسیم.
 
یکی از کسب و کارهای اینترنتی دیگر را می توان ارائه خدمات مشاوره ای نام برد،شما یک وکیل هستید و می خواهید از طریق اینترنت به دیگران مشاوره بدهید که این امر بسیار متداول می باشد.
 
کسب درآمد از اینترنت بسیار لذت بخش و سخت می باشد،اما زمانی که دستگاه پولسازی شما روشن می شود،چنان تجربه ای را خواهید داشت که قابل وصف نخواهد بود.
مهمترین مزیت راه اندازی کسب و کار اینترنتی این می باشد که با سرمایه گذاری اندک می توانید به درآمدی بسیار بالا برسید،ارزش محصول و خدمات خود را چندین برابر بالا ببرید و در همین راستا برند تخصصی را ارائه دهید.نیازی به راه اندازی کارخانه های فیزیکی با هزینه های بسیار بالا نیست،شما می توانید کارخانه ای با هزینه های کمتر داشته باشید،کارخانه ای که اتعطاف بسیار زیادی دارد.شبکه فروش آن محدود به محیطی کوچک نیست و می توانید گستره ی بسیار زیادی را در برگیرد.
 
ما در گروه شتاب آمادگی این را داریم که با راه اندازی کسب  و کار اینترنتی برای شما،ارائه خدمات نوینی را نوید دهیم.کسب  و کار اینترنتی شروع یک اتفاق مهم برای شما می باشد و گروه شتاب علاقه دارد در این اتفاق مهم در کنار شما باشد.
سرمایه گذاری بر روی کسب  و کار اینترنتی ، سرمایه گذای بر روی آینده خود می باشد، آن را جدی بگیرید


مشتریانی که از این سرویس استفاده کرده‌اند